Estonian - etFinnish
Katusemeistrite MM

Katusemeistrite MM

Katusemeistrite MM-i kolmas koht!  
14.-16.novembril Šveitsis, Luzernis toimunud noorte katusemeistrite maailmameistrivõistlustel OÜ KNOOBUS Eestit esindades kolmanda koha!
Metallkatuse võistlus koosnes kaldkatuse katmisest klaasvahust soojustuspaneeliga, korrektse aluskatte ja hüdroisolatsiooni paigaldamisest.
Sellele paigaldati topeltvaltsliitega valtskatus titaantsingist toorainest. Lahendada tuli liited vertikaalpinnaga.
Teise võistluspäeva käigus tuli lahendada samuti topeltvaltskatus, seekord vasest.
Võistlusülesanne sisaldas neelude lahendust, katuseakna paigaldust, ümara toru läbiviigu ja vihmaveesüsteemi lahendamist.
Vabakavas paigaldati firma Prefa fassaadilahendust alumiinium seinaplaatidest (fotod võistlusest galeriis).

Kõik eelpooltoodud materjalid on meie turul üsna tundmatud, kuid  OÜ KNOOBUS meeskond tegi ära suurepärase kodutöö eest enne võistlust.
Lääne- ja Kesk-Euroopas on metallkatuse mõiste oluliselt laiem kui Põhjamaades.
Kuigi võistlus toimus vaid 2000 km kaugusel Eestist, on ehituslikud lahendused ja tavad kohati väga erinevad.
Kesk- ja Lääne-Euroopas on tsingitud terase kasutamine minimaalne, sealkandis valmivad metallkatused vasest, titaantsingist, alumiiniumist või roostevabast terasest.
Meil enimkasutatav tsingitud teras jääb populaarsusest alla nii vase kui titaantsingi ja isegi alumiiniumi kasutamisele katuse- ja fassaadilahendustes.
Kindlasti avardas osavõtt võistlusest Eesti meeskondade silmaringi, kuna tuli jagu saada lahendustega, millega koduregioonis kokku ei puututa.

Metallkatuste valdkonnas Eestit esindanud OÜ Knoobus ehitab katuseid enamasti Soomes ja on seetõttu kursis väga nõudlike normide ja soovidega.
Lisaks on ettevõtte silmaring laiem kui vaid Soome ja seoses maailmameistrivõistlustega ja osavõtuga Katuseliidu tegemistest on nad kursis ka mujal
Euroopas kasutatavate materjalide ja töövõtetega.
Katuseliit soovitab kõigil pika perspektiiviga ettevõtetel võtta osa või kasvõi külastada sarnaseid võistlusi, messe, näitusi – see tagab
ettevõtjale parema kogemuse ja klientidele kindlustunde, et nende katusel toimetab tõesti meister.